Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/znicz-listopad-%C5%9Bwi%C4%99to-zmar%C5%82ych-2909390.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/znicz-listopad-%C5%9Bwi%C4%99to-zmar%C5%82ych-2909390.
Na Białorusi w wieku 68. lat zmarł znany komentator polityczny Roman Jakowlewski. To wieloletni współpracownik Polskiego Radia i ekspert międzynarodowy.
Romana Jakowlewskiego cenili polscy dyplomaci. Mariusz Maszkiewicz, ambasador Polski w Gruzji, a wcześniej polski konsul i i ambasador na Białorusi mówi, że to był wybitny białoruski dziennikarz. "Roman Jakowlewski doskonale rozumiał procesy zachodzące w byłym Związku Sowietskim. Był wielkim przyjacielem Polski" -mówi ambasador Marisusz Maszkiewicz.

Również Marcin Wojciechowski charge d'affarires Ambasady Polski w Mińsku wielokroptnie spotykał się z Romanem Jakowlewskim."Roman Jakowlewski to legenda białoruskiego dziennikarstwa. Od początku lat 90-tych był związany z białoruskimi mediami niezależnymi. Był bardzo życzliwy Polsce i Polakom. To wielka strata"-powiedział Marcin Wojciechowski.

Z informacji Polskiego Radia wynika, że Roman Jakowlewski był zakażony koronawirusem. Przyjął dwie rosyjskie szczepionki Sputnik które miały go uchronić od choroby.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty