Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zdecydował o obniżce stawki podatku VAT na żywność do zera procent.
Dotyczy to produktów objętych obecnie stawką 5 procent, które stanowią większość. To element ogłoszonej dzisiaj drugiej tarczy antyinflacyjnej.

Jak mówił premier na konferencji prasowej, według rządowych wyliczeń, po obniżce w portfelu każdego Polaka ma zostać o 45 złotych więcej.

Mateusz Morawiecki zaapelował także do klientów, by sprawdzali, czy rzeczywiście właściciele sklepów w ich okolicy obniżyli ceny żywności. Wśród kolejnch rozwiązań drugiej tarczy antyinflacyjnej znalazły się także inne obniżki podatków - na gaz ziemny, energię elektryczną, ciepło i nawozy.
Jak mówił premier na konferencji prasowej, według rządowych wyliczeń, po obniżce w portfelu każdego Polaka ma zostać o 45 złotych więcej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty