Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wideo: 12 Dywizja Zmechanizowana, montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
We wtorek granicę z Białorusi do Polski nielegalnie próbowało przekroczyć 68 osób. Straż Graniczna poinformowała, że dwie grupy kilkunastoosobowe nielegalnie przekroczyły granicę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku.
Jak mówiła Ewelina Szczepańska ze Straży Granicznej, nie były to siłowe próby przedostania się na terytorium naszego kraju. "Te osoby zostały zatrzymane i zawrócone do linii granicy. Nasi funkcjonariusze dostrzegli w tym miejscu znaczne uszkodzenia concertiny" - zaznaczyła funkcjonariuszka Straży Granicznej.

Do niszczenia bariery doszło również na terenie ochranianym przez placówkę w Lipsku.
Nie zabrakło też prowokacji ze strony białoruskich służb. W rejonie placówki w Dubiczach Cerkiewnych przed północą polskie patrole zauważyły pojazd, który podjechał do linii granicy. "Przez 20 minut białoruscy funkcjonariusze oślepiali naszych strażników laserami" - dodała Ewelina Szczepańska.

Od początku stycznia 375 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. W ubiegłym roku odnotowano prawie 40 tysięcy takich prób. Najwięcej w październiku - 17,5 tysiąca.

Do 1 marca 2022 roku przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości lubelskiego.
Relacja Klaudii Dadury [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty