Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zarzucane zatrzymanym przestępstwo polega na nielegalnym organizowaniu przekraczania granicy państwowej z Białorusią obcokrajowcom bez wymaganych dokumentów. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
Zarzucane zatrzymanym przestępstwo polega na nielegalnym organizowaniu przekraczania granicy państwowej z Białorusią obcokrajowcom bez wymaganych dokumentów. źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
Dziewięć osób zatrzymała Straż Graniczna w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Zamościu dotyczącym nielegalnej migracji z Białorusi.
Według śledczych, grupa miała organizować transport migrantów z terenów przygranicznych do Niemiec.

Zarzucane zatrzymanym przestępstwo polega na nielegalnym organizowaniu przekraczania granicy państwowej z Białorusią obcokrajowcom bez wymaganych dokumentów.

Prokuratura zarzuca dwóm osobom, że werbowały za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych osoby mieszkające w strefie przygranicznej z Białorusią, ale też w Białymstoku i Warszawie. Zwerbowani mieli przewozić swoimi samochodami nielegalnych migrantów z obszaru przygranicznego do Niemiec.

Z informacji śledczych wynika, że kasjer grupy przekazał na jej działalność ponad 8 milionów 700 tysięcy euro. Tzw. kurierzy migrantów otrzymali ponad 4 miliony 300 tysięcy euro.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono łącznie ponad 475 tysięcy euro i 30 tysięcy dolarów w gotówce.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i łamania przepisów o nielegalnym przekraczaniu granicy. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, pozostali podejrzani pozostają pod dozorze policji.

Wcześniej zatrzymano siedem innych osób podejrzanych o udział w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród nich dwie osoby miały przekazywać pieniądze kurierom. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty