Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. Fot. facebook.com/joebiden/
Joe Biden. Fot. facebook.com/joebiden/
Ukraina nie widzi różnicy między małą a dużą agresją ze strony Rosji - tak ukraiński szef dyplomacji skomentował słowa prezydenta USA Joe Bidena, który zapowiedział, że rodzaj ewentualnych sankcji przeciwko Rosji będzie zależał od skali agresji wobec Ukrainy.
Minister Dmytro Kułeba podczas briefingu prasowego zaznaczył, że nie można mówić o połowicznej agresji. Jak podkreślił, Ukraina od 2014 roku doświadcza takiej agresji ze strony Rosji. Powiedział, że jego kraj nie zaakceptuje argumentacji, jeśli taka się pojawi, że nie należy czegoś robić w celu powstrzymania Rosji, ponieważ nie jest to dostatecznie duża agresja, albo że nie dość jest dowodów, że to rosyjscy żołnierze, a być może są to rolnicy, górnicy, czy zielone ludziki. Jak dodał - Ukraina już odrobiła tę lekcję historii.

Jednocześnie szef ukraińskiej dyplomacji zaznaczył, że nie ma żadnych wątpliwości, iż USA i prezydent Biden wspierają Ukrainę nie tylko słowami, ale i czynami. Jak dodał, nie ma też wątpliwości, że w razie aktywnych działań bojowych USA i Unia Europejska nie będą miały innego wyjścia, niż zastosowanie dotkliwych sankcji wobec Rosji.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty