Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władimir Putin. Fot. www.wikipedia.org
Władimir Putin. Fot. www.wikipedia.org
Zdaniem szefa ukraińskiego MSZ Niemcy swoimi deklaracjami zachęcają Rosję do napaści na Ukrainę.
Dmytro Kułeba odniósł się w ten sposób do wypowiedzi niemieckich polityków dotyczących relacji z Rosją, a także działań podejmowanych przez Berlin wobec Ukrainy.

Minister Dmytro Kułeba napisał w swoim oświadczeniu, że chodzi mu o niedawne deklaracje niemieckich władz o braku możliwości przekazania broni Ukrainie, ale także zakaz czynienia tego innym krajom; twierdzenia o braku perspektywy odzyskania przez Ukrainę Krymu, czy wahania w sprawie odłączenia Rosji od systemu SWIFT.

Jak dodał, obecnie jak nigdy potrzebna jest jedność państw zachodu co do Rosji. Dlatego, jak podkreślił, niemieccy partnerzy powinni zaprzestać swoimi słowami i działaniami podważać tę jedność i zachęcać Władimira Putina do napaści na Ukrainę. Szef ukraińskiej dyplomacji napisał, że Ukraina jest wdzięczna Niemcom za wsparcie, które otrzymała po 2014 roku, jednak obecne deklaracje Niemiec rozczarowują i są sprzeczne z tamtym wsparciem.

W niedawnej wypowiedzi dowódca marynarki wojennej Niemiec wiceadmirał Kay-Achim Schoenbach powiedział, że Putin zasługuje na szacunek, a Ukraina
nigdy nie odzyska Krymu i nie wejdzie do NATO. Niemcy zablokowały też zakup broni przez Ukrainę w ramach NATO.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty