Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Antony Blinken. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken
Antony Blinken. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken
Sekretarz stanu Antony Blinken zaapelował w czwartek, podczas rozmów z koalicjantami w Berlinie, o globalną jedność, aby odeprzeć rosyjskie groźby militarne wobec Ukrainy. Mówiąc, że Moskwa dąży do destabilizacji Europy.
Szef amerykańskiej dyplomacji przebywa w Europie. Jego wizyta bardzo szeroko jest komentowana w Stanach Zjednoczonych.

Antony Blinken kolejny raz podkreślił, że wolą Stanów Zjednoczonych jest dyplomacja. Amerykański sekretarz stanu zaapelował do społeczności międzynarodowej, aby pokazała Rosji koszta jej ewentualnej inwazji.

- To nie jest tylko kwestia inwazji czy wojny. To jest pytanie, dlaczego Ukraina nie może normalnie funkcjonować jako niepodległe państwo. Ten kraj ma pełne prawo czuć się niezależnym i demokratycznym. Przypominam, że wszystkie inne republiki radzieckie od 30 lat są wolne. Jeżeli Rosja zajmie Ukrainę i będzie ją okupować, to co może być dalej dalej - mówił Antony Blinken.

USA oskarżyły Kreml o rekrutację obecnych i byłych ukraińskich urzędników rządowych w celu przejęcia kontroli nad polityką władz w Kijowie. Wobec, zdaniem Białego Domu skorumpowanych zastosowano sankcję. Dotyczy to 4 osób, które według administracji Joe Bidena dążą do destabilizacji Ukrainy. Antony Blinken w piątek spotka się, jak określane jest to tutaj w rozmowach ostatniej szansy, z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty