Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Prezydent Joe Biden weźmie udział w wideokonferencji z kluczowymi europejskimi sojusznikami w sprawie sytuacji wokół Ukrainy. Biały Dom poinformował, że w rozmowie będzie uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
W wideokonferencji z udziałem Joe Bidena poza Prezydentem RP wezmą udział przywódcy Niemiec Olaf Scholz, Francji Emanuel Macron, Włoch Mario Draghi, Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także NATO Jens Stoltenberg i Unii Europejskiej: Ursula von der Leyen i Charles Michel.

Biały Dom przedstawia spotkanie jako element konsultacji i bliskiej koordynacji z transatlantyckimi sojusznikami, w odpowiedzi na gromadzenie przez Rosję wojsk przy granicach Ukrainy. Prezydent USA weźmie udział w spotkaniu za pośrednictwem bezpiecznego połączenia wideo z sali konferencyjnej Situation Room. Jest ono zamknięte dla prasy, ale po konferencji spodziewany jest komunikat.

Biały Dom poinformował o wideokonferencji z europejskimi przywódcami wkrótce po powrocie Joe Bidena z Camp David, gdzie prezydent USA spotkał się z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego. Podczas narady dyskutowano miedzy innymi plany wysłania dodatkowych wojsk do krajów wschodniej flanki NATO.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty