Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.google.com/maps/
Fot. www.google.com/maps/
Rosjanie zbombardowali w nocy miasta: Sumy i Ochtyrkę. Co najmniej 14 osób nie żyje, wśród nich dzieci - podają lokalne władze. Wróg niszczył infrastrukturę miejską, także elektrociepłownię.
Rosyjskie lotnictwo bombardowało w nocy domy mieszkalne i obiekty cywilne w obwodzie sumskim. Szef miejscowej administracji Dmytro Zywickij informuje na kanale Telegram, że najbardziej ucierpiały Sumy, Achtyrka i Bytice. Po uderzeniach z powietrza w wielu miejscach wybuchły pożary. W zbombardowanym domu w Sumach zginęło 10 osób, wśród nich dzieci. W Achtyrce nie ma wody, prądu ani dostaw ciepła.

W wyniku bombardowań zostały zniszczone wszystkie magazyny z żywnością. Pod Sumami Ukraińcy zatrzymali cztery kolumny rosyjskich czołgów.

Rosyjskie wojska prowadziły w nocy silny ostrzał częściowo zajętego, podkijowskiego miasta Bucza. Mer miasta Anatolij Fedoruk, powiedział, że główne drogi przelotowe przez miasto są kontrolowane przez Rosjan.

Australijski rząd nałożył sankcje na 10 osób "o strategicznym znaczeniu dla Rosji" za ich rolę w zachęcaniu do wrogości wobec Ukrainy. Japonia zamroziła aktywa kolejnych, ponad 30 rosyjskich i białoruskich urzędników i oligarchów.

Jak informuje niezależny białoruski portal informacyjny NEXTA, ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Rosji 10 marca mają się spotkać w Turcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty