Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / beejees (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / beejees (CC0 domena publiczna)
Ukraińskie władze apelują do mieszkańców wschodu kraju o ewakuację. Ma to związek z oczekiwaną ofensywą Rosji, która w najbliższych dniach może rozpocząć się w Donbasie. Wyjazd z zagrożonych miejscowości organizują też lokalne władze.
W związku ze spodziewanym uderzeniem Rosjan najbardziej narażeni będą mieszkańcy obwodów donieckiego, ługańskiego i charkowskiego. To ich ukraińskie władze centralne wzywają do opuszczenia miejsca zamieszkania. Do wyjazdów przekonują też miejscowe władze.

Mer Myrnohradu w obwodzie donieckim Ołeksandr Brykałow wyjaśnia, że do tej pory w mieście chronili się uciekinierzy z terenów objętych działaniami wojennymi. Obecnie zarówno oni, jak i mieszkańcy Myrnohradu, muszą się ewakuować. Jak mówił, przede wszystkim kobiety i dzieci, ludzie starsi, a także osoby, które nie są pracownikami strategicznie ważnych przedsiębiorstw.

Jak podkreślił mer Brykałow, mieszkańcy opuszczają miasto własnymi środkami transportu oraz specjalnie zorganizowanymi pociągami. Ewakuację kontynuują władze centralne. Na dziś zaplanowano pracę dziesięciu korytarzy humanitarnych z miejscowości na wschodzie Ukrainy.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty