Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Trwają walki wokół miasta Izium w obwodzie charkowskim. Rosjanie próbują zdobyć Mariupol, dokonują też ataków w innych miastach Donbasu. Trwa 44. doba wojny prowadzonej przez Rosję na terytorium Ukrainy.
Jak wynika z informacji podanych w porannym komunikacie ukraińskiego Sztabu Generalnego - Rosja prowadzi ofensywę wokół stanowiącego ważny punkt komunikacyjny miasta Izium na granicy obwodów charkowskiego i donieckiego.

W samym Donbasie rosyjska armia bezskutecznie próbowała szturmować ukraińskie pozycje m.in. w Rubiżnym, Popasnej, Niżnym, Nowotoszkiwskim i Zołotym. Tam też, oraz w innych miejscowościach, Rosjanie dokonywali ataków z powietrza. W sumie w obwodach donieckim i ługańskim w ciągu ostatniej doby odparto 7 ataków Rosjan.

W nocy Rosjanie dokonali też ataku rakietowego na obiekty infrastrukturalne w regionie Odessy. Ukraińskie władze przewidują, że w najbliższym czasie rosyjskie wojsko rozpocząć może nową ofensywę na wschodzie kraju. W związku z tym nawołują mieszkańców Donbasu, ale też obwodu charkowskiego i miasta Dniepr do ewakuacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty