Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/Krystian Maj/KPRM/PremierRP
Fot. twitter.com/Krystian Maj/KPRM/PremierRP
Polska już jest rozwiniętą gospodarką - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Domu Polskim w Davos.
Przed rozpoczęciem panelu poświęconego inwestycjom w Europie Środkowo-Wschodniej, szef polskiego rządu zapewniał, że polską gospodarkę cechuje nie tylko szybki wzrost PKB, ale i rozwój branż innowacyjnych.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że Polska jest już rozwiniętą gospodarką. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, polskie PKB wzrosło o blisko 860 procent między 1991 a 2020 rokiem. To był drugi najlepszy wynik na świecie, wyższy wzrost produktu krajowego brutto miały tylko Chiny.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że Polska wykorzystała szanse gospodarcze, które przed nią stały po przemianach ustrojowych.

- Po upadku komunizmu zaczynaliśmy z garścią marzeń. Teraz mamy "Wiedźmina", Roberta Lewandowskiego, Igę Świątek. I to jest właśnie historia polskich ambicji, również ekonomicznych - powiedział szef polskiego rządu.

Premier mówił, że Polska jest nie tylko krajem perspektyw rozwojowych, lecz także bramą na Wschód. Zaznaczył, że teraz bardzo ważne jest pomaganie Ukrainie i dbanie o to, by świadomość, co się dzieje w tym kraju, była cały czas na świecie obecna.
Relacja Karola Darmorosa (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty