Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Amerykańska szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 wydaje się bezpieczna i skuteczna dla dzieci poniżej 5. roku życia, jedynej grupy, która obecnie nie kwalifikuje się do otrzymania zastrzyku. Takie wnioski przekazali federalni urzędnicy zdrowia Stanów Zjednoczonych administracji prezydenta Joe Bidena.
Odpowiednie dawki szczepionek Pfizer przeciwko COVID-19 wydają się być bezpieczne i skuteczne dla dzieci poniżej 5. roku życia, co jest kluczowym krokiem w kierunku długo oczekiwanej decyzji o rozpoczęciu szczepienia najmłodszych amerykańskich dzieci.

Agencja do spraw Żywności i Leków opublikowała swoją analizę przed środowym spotkaniem, na którym zewnętrzni eksperci będą głosować, czy preparaty są gotowe dla 18 milionów niemowląt, małych dzieci i przedszkolaków. Dzieci poniżej 5. roku życia to jedyna grupa, która nie kwalifikuje się jeszcze do szczepienia przeciwko COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Pod koniec zeszłego tygodnia Agencja Rządowa do spraw Zdrowia opublikowała podobną analizę dotyczącą szczepionki Moderny, dla dzieci poniżej 6. roku życia. Jeśli organy regulacyjne zezwolą na szczepienia preparatami jednej lub obu firm, szczepienia mogą rozpocząć się już w przyszłym tygodniu, a producenci leków będą gotowi szybko wysłać dawki zamówione przez rząd. Rodzice od miesięcy naciskali na urzędników federalnych, aby mogli chronić swoje najmniejsze dzieci, ponieważ coraz więcej dorosłych nie stosuje masek i rezygnuje z innych środków ostrożności w zakresie zdrowia publicznego.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty