Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Warszawska Akademicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę startuje w sobotę. Trwają zapisy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Warszawska Akademicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę startuje w sobotę. Trwają zapisy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Warszawska Akademicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę startuje w sobotę. Trwają zapisy.
Duszpasterz akademicki u szczecińskich chrystusowców zachęca do wyruszenia na pielgrzymi szlak, bo również studenci ze Szczecina - i nie tylko studenci - wybierają pielgrzymowanie ze stolicy w tzw. Grupie Czarnej.

Na pielgrzymkę przyjeżdżają nie tylko obecni studenci, ale też osoby z parafii polonijnych prowadzonych przez chrystusowców za granicą.

- To są studenci, którzy kiedyś, przed laty, byli w Duszpasterstwie Akademickim, a dzisiaj pielgrzymują ze swoimi rodzinami. To jest kontynuowane. Plus młodzież i inne osoby z naszych parafii polonijnych na całym świecie - mówi ks. Marcin Stefanik, duszpasterz akademicki w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

To dziewięciodniowe rekolekcje.

- Wtedy jest możliwość realizacji nie tylko programu religijnego; godzinek, rozmyślania, konferencji, modlitwy, ale też czas na rozmowę i spotkanie z kapłanem czy na sakrament pokuty - dodaje ks. Marcin.

Szczegóły na stronie internetowej.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty