Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/1WBPanc/status
źródło: https://twitter.com/1WBPanc/status
Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, z okazji Święta Wojska Polskiego, odznaczył żołnierzy Wojska Polskiego za nienaganną służbę.
Święto obchodzimy na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Mariusz Błaszczak porównał postawę pełniących służbę w Wojsku Polskim do żołnierzy walczących 102 lata temu o wolną Polskę. Jak podkreślił, jest to narodowe dziedzictwo naszego kraju.

Minister obrony narodowej przypomniał, że żołnierze Wojska Polskiego byli ogromnym wsparciem podczas pandemii koronawirusa. ''Przypomnę również ważne wydarzenie, za które odznaczyłem polskich żołnierzy. Chodzi o ewakuację naszych sojuszników z Afganistanu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że gdyby nie działania naszych żołnierzy tym ludziom groziłaby śmierć'' - mówił Mariusz Błaszczak

Szef MON podziękował również żołnierzom za ich postawę na granicy polsko-białoruskiej, którą ''próbowano sforsować przy użyciu migrantów z bliskiego wschodu''. Jak podkreślił, żołnierze Wojska Polskiego wspierając Straż Graniczną odparli hybrydowy atak.

Dodatkowo, za bohaterstwo, ofiarność i odwagę w ratowaniu życia ludzkiego szef MON wyróżnił 15 żołnierzy nagrodami finansowymi. Z kolei za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych Mariusz Błaszczak odznaczył generała brygady Roberta Jędrychowskiego oraz pułkownika Jarosława Chojnackiego. Ich zasługi zostały wpisane do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.

Żołnierze, którzy z narażeniem życia w tym roku uczestniczyli w ewakuacji ludności z zajętego przez Talibow Kabulu, otrzymali dziś za swoją służbę Medale Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty