Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziś poznamy dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat sytuacji na naszym rynku pracy w lipcu.
Według wstępnych szacunków ministerstwa rodziny i polityki społecznej stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie z czerwca i wyniosła 4,9 procent. To najlepszy wynik od ponad trzech dekad.

Ekonomistka PKO Banku Polskiego Urszula Kryńska powiedziała, że według prognoz banku bezrobocie w lipcu może wynieść 4,8 procent. Sytuację na naszym rynku pracy określiła jako bardzo dobrą, mimo spodziewanego spowolnienia gospodarczego.

Według wstępnych danych w końcu lipca w urzędach pracy zarejestrowanych było 811,5 tysięcy bezrobotnych, czyli o 6,5 tysiąca mniej niż miesiąc wcześniej.

Najniższe bezrobocie było w województwie wielkopolskim, a najwyższe w warmińsko-mazurskim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty