Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Przywódcy unijnych krajów mają w przyszłym tygodniu zagrozić Białorusi kolejnymi sankcjami za pomoc Rosji w wojnie na Ukrainie. Taki zapis znalazł się w projekcie wniosków na rozpoczynający się w czwartek dwudniowy szczyt.
Liderzy 27 krajów mają wezwać reżim w Mińsku, by przestał udzielać wsparcia rosyjskiemu wojsku i zezwalać mu na korzystanie z terytorium Białorusi przy przeprowadzaniu ataków na Ukrainę.

Białoruski reżim musi w pełni przestrzegać swoich zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego. Unia Europejska jest gotowa do szybkiego działania i nałożenia sankcji jeśli zajdzie taka potrzeba - brzmi fragment wniosków przygotowanych na unijny szczyt.

Przed kilkoma dniami Polskie Radio informowało, że w Unii toczą się już prace nad kolejnym pakietem sankcji wobec Rosji i przy okazji także nad restrykcjami wobec Białorusi. Polska, wraz z krajami bałtyckimi oraz Irlandią zaapelowała o synchronizację sankcji, by reżim w Mińsku został objęty tymi sankcjami co Rosja.

Takie apele pojawiały się też już wcześniej i wszystko zależy od nastawienia państw członkowskich, bo do tego potrzebna jest jednomyślność wszystkich europejskich stolic.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty