Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
"Rosyjskie ataki na cywilną infrastrukturę są zbrodnią przeciwko ludzkości" - mówił na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Posiedzenie w sprawie sytuacji na Ukrainie zwołano na wniosek Kijowa. Wołodymyr Zełenski mówił do członków Rady Bezpieczeństwa z Kijowa poprzez łącze wideo.

Ukraiński przywódca wymieniał bezprawne działania Rosji - niszczenie infrastruktury energetycznej oraz ataki na szkoły, szpitale i dzielnice mieszkaniowe. Zełenski stwierdził, że rosyjski terror prowadzi do włączeń prądu nie tylko na Ukrainie ale również w Mołdawii.

- Gdy przy temperaturach poniżej zera dziesiątki milionów ludzi pozbawione są dostaw energii, ogrzewania i wody, to jest oczywista zbrodnia przeciwko ludzkości - mówił prezydent Ukrainy. Zaapelował o przekazywanie Ukrainie systemów obrony powietrznej i antyrakietowej i podziękował krajom, które to robią.

Zełenski wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ, by uznała działania Rosji za terroryzm wykluczając ten kraj z głosowania nad rezolucją w tej sprawie.

- Państwo terrorystyczne nie może uczestniczyć w żadnym głosowaniu dotyczącym jego agresji - mówił Wołodymyr Zełenski. Powtórzył też zaproszenie dla dodatkowej misji z ONZ do zbadania krytycznej infrastruktury Ukrainy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty