Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/DefenceU
źródło: https://twitter.com/DefenceU
Rosyjska armia, nie zważając na własne straty, próbuje zdobyć Donbas. Według zachodnich analityków taktyka ta jest mało skuteczna, mimo to rosyjskie wojsko codziennie dokonuje tam szturmów.
Według informacji ukraińskiego sztabu, ukraińskie wojsko zeszłej doby odparło rosyjskie szturmy w okolicach 12 miejscowości na wschodzie. Rosjanie atakowali głównie w obwodzie donieckim, między innymi w kierunku miasta Bachmut. To właśnie tam - jak czytamy w najnowszym raporcie amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną - rosyjskie wojsko już od maja traci swój potencjał bojowy na zdobycie niewielkich miejscowości wokół Bachmutu. Jak napisano, Rosjanie nie robią wniosków ze swoich poprzednich kampanii, podczas których tracili żołnierzy na zdobycie nieistotnych strategicznie miejscowości.

Jednocześnie na lewobrzeżnej chersońsczyźnie, dokąd Rosjanie musieli się wycofać po niedawnej ukraińskiej ofensywie, trwają przygotowania do obrony. Rosjanie z przeciwległego brzegu Dniepru nieustannie ostrzeliwują też miasto Chersoń i okoliczne miejscowości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty