Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rosyjskie rakiety w nocy spadły w mieście Zaporoże. Uszkodziły tam jedno z przedsiębiorstw i infrastrukturę energetyczną. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Rosyjskie rakiety w nocy spadły w mieście Zaporoże. Uszkodziły tam jedno z przedsiębiorstw i infrastrukturę energetyczną. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Rosjanie w Donbasie szturmowali na kilkunastu odcinkach. Zdobycie obwodów donieckiego i ługańskiego to dla rosyjskiego dowództwa jedno z najważniejszych zadań. Ukraińcom wciąż jednak udaje się tam utrzymywać swoje pozycje.
Szturmy na Bachmut i Awdijiwkę trwają od wielu tygodni. Rosjanie, mimo ciągłego braku wyraźnych sukcesów, traktują te terytoria priorytetowo i chcą zagarnąć całość obwodu donieckiego i ługańskiego. Z raportu sztabu generalnego wynika, że ukraińska armia odparła w Donbasie szturmy Rosjan w okolicach trzynastu miejscowości.

Z kolei w innym rejonie Donbasu - w obwodzie ługańskim to Ukraińcy starają się utrzymać inicjatywę i atakują na linii Swatowe-Kreminna.

Trwają ostrzały artyleryjskie na całej linii frontu. Rosjanie ostrzeliwują wiele miejscowości głównie za pomocą artylerii, ale też wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet. W ciągu ostatniej doby ostrzelano tak obiekty cywilne na południu - na prawym brzegu obwodu chersońskiego, w tym miasto Chersoń.

Z terytorium Federacji Rosyjskiej ostrzeliwane są też przygraniczne rejony w obwodzie sumskim. Rosyjskie rakiety w nocy spadły w mieście Zaporoże. Uszkodziły tam jedno z przedsiębiorstw i infrastrukturę energetyczną.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty