Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. www.wikipedia.org / Dinkum
Fot. www.wikipedia.org / Dinkum
We Francji po raz trzeci - od początku roku - setki tysięcy osób wyszły na ulice, aby protestować przeciwko reformie emerytalnej.
W wielu branżach odbyły się też strajki. Mimo protestów i sprzeciwu opinii publicznej rząd podtrzymuje swoje plany podwyższenia wieku emerytalnego z 62 do 64 lat.

Według związkowców, w dzisiejszych demonstracjach uczestniczyły niemal dwa miliony osób. Według MSW - nieco ponad 750 tysięcy. Liczby te są niższe w porównaniu do poprzednich protestów, podczas których naliczono od jednego miliona do niemal trzech milionów manifestantów. Spadła też liczba strajkujących w sektorach energii, transportu i oświaty. Do akcji przystąpiło o 15 procent pracowników mniej, niż w pierwszej rundzie strajków w połowie stycznia.

Związkowcy przekonują, że protesty nie słabną. Przyznają jednak, że nie przynoszą one na razie efektów. Projekt ustawy trafił już do parlamentu.

"Jeśli rząd dalej nie będzie nas słuchał, zaostrzymy ton. Będą twardsze, liczniejsze, masowe i bezterminowe strajki" - ostrzegł szef lewicowej centrali CGT Philippe Martinez.

Kolejna runda protestów planowana jest na sobotę.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty