Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

źródło: https://pixabay.com/pl/1372936/anncapictures/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/1372936/anncapictures/CC0 - domena publiczna
Tej nocy przestawiliśmy zegarki i spaliśmy o godzinę krócej, przechodząc na czas letni. W Unii Europejskiej kilka lat temu przetoczyła się dyskusja o likwidacji zmiany czasu dwa razy w roku, ale na razie nie ma na to szans.
Za szybką rezygnacją z dwukrotnego przestawiania zegarków w ciągu roku opowiedzieli się tłumnie Europejczycy. Propozycję Komisji Europejskiej w tej sprawie poparł Europarlament, a 2021 rok miał być ostatnim, w którym zmieniamy czas. Argumentowano, że takie zmiany są zbyt kosztowne i uciążliwe nie tylko dla obywateli, ale i firm. Jednak prace nad likwidacją zmiany czasu utknęły w miejscu.

"Nie mamy żadnych nowych informacji" - odpowiada rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer pytany na jakim etapie są prace.

Od kilku lat Komisja powtarza, że piłka jest po stronie państw członkowskich, a te nie mogą się porozumieć jaką strefę wybrać. Większość państw deklarowała chęć przyjęcia czasu letniego, państwa nordyckie wolały pozostać przy czasie zimowym, a państwa na południu Europy nie chciały niczego zmieniać.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty