Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska będzie miała ponad miliard złotych na różnego rodzaju wsparcie dla producentów zboża, którzy odnotowali straty w związku z napływem zboża z Ukrainy. Poinformował o tym w Brukseli wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik. Na tę kwotę składa się między innymi zatwierdzony w czwartek pakiet wsparcia z unijnej rezerwy kryzysowej.
Polska otrzyma 30 milionów euro z możliwością podwojenia tej sumy z budżetu krajowego. „Bardzo się cieszymy z tych środków, bo to duże wsparcie, no ale wcześniej wnioskowaliśmy już o możliwość uruchomienia środków krajowych i taką zgodę mamy i mamy zamiar wystąpić o kolejne środki. Te pieniądze unijne, które dzisiaj zostały zatwierdzone bardzo nam się przydadzą. Cieszymy się ze zgody KE na uruchomienie środków krajowych” - powiedział wiceminister rolnictwa.

W poniedziałek Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia sektora produkcji pszenicy i kukurydzy. Chodzi o 600 milionów złotych pomocy publicznej. A z unijnej rezerwy kryzysowej możliwe jest kolejne wsparcie. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że Komisja następny pakiet wsparcia dla pięciu krajów ma wynieść 75 milionów euro, z czego około 30 milionów euro ma otrzymać Polska.
Te pieniądze unijne, które dzisiaj zostały zatwierdzone bardzo nam się przydadzą. Cieszymy się ze zgody KE na uruchomienie środków krajowych” - powiedział wiceminister rolnictwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty