Sejm uchwalił ustawę dotyczącą rozszerzenia kręgu osób, którym przysługują bezpłatne leki.
Do tej grupy dołączą osoby do 18 roku życia i te, które ukończyły 65 lat. Ustawę poparło 438 posłów, przeciw było 12, a 2 wstrzymało się od głosu.
Obecnie prawo do bezpłatnych leków z wykazu ministra zdrowia przysługuje osobom powyżej 75. roku życia. Ustawa trafi teraz do Senatu. Regulacja jest realizacją obietnicy Jarosława Kaczyńskiego z Ula Programowego Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w maju w Warszawie.
Obecnie prawo do bezpłatnych leków z wykazu ministra zdrowia przysługuje osobom powyżej 75. roku życia. Ustawa trafi teraz do Senatu. Regulacja jest realizacją obietnicy Jarosława Kaczyńskiego z Ula Programowego Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w maju w Warszawie.

Radio Szczecin