Włoski rząd na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu zapowiedział zwiększenie kwot legalnej migracji i walkę z migracją nielegalną. Zapowiedziano zmianę obowiązujących praw i przepisów.
Premier Giorgia Meloni powiedziała, że rząd będzie kontynuował rozpoczętą politykę ograniczenia nielegalnej migracji dzięki porozumieniom z krajami, z których migranci pochodzą i tymi, z których wyruszają do Włoch przez Morze Śródziemne.
Przypomniała, że porozumienie podpisane w tej sprawie z Tunezją przynosi pierwsze rezultaty. Władze tego kraju zatrzymały ponad 40 tysięcy nielegalnych migrantów, którzy usiłowali dostać się do Włoch.
Szef MSW Matteo Piantedosi zapowiedział budowę nowych ośrodków dla migrantów i znaczne przyspieszenie repatriacji tych przybyszów, którzy nie otrzymają azylu lub innych form ochrony. Dodał, że migranci ekonomiczni stanowią 90 procent wszystkich.
Przypomniała, że porozumienie podpisane w tej sprawie z Tunezją przynosi pierwsze rezultaty. Władze tego kraju zatrzymały ponad 40 tysięcy nielegalnych migrantów, którzy usiłowali dostać się do Włoch.
Szef MSW Matteo Piantedosi zapowiedział budowę nowych ośrodków dla migrantów i znaczne przyspieszenie repatriacji tych przybyszów, którzy nie otrzymają azylu lub innych form ochrony. Dodał, że migranci ekonomiczni stanowią 90 procent wszystkich.

Radio Szczecin