Służby patrolujące Odrę w województwie śląskim zauważyły na wysokości Chałupek śnięte ryby.
Jak napisał w mediach społecznościowych wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wyłowiono ich blisko 30 kilogramów.
Pobrane próbki padłych ryb zostały wysłane do badania, jednak pierwsze oględziny wskazują, że prawdopodobnie przebywały w wodzie od kilku dni i przypłynęły z Czech.
Jak dodał wojewoda, polskie służby zarządzania kryzysowego wysłały zapytanie do strony czeskiej w tej sprawie.
To drugi przypadek pojawienia się śniętych ryb w tym miejscu. Były obserwowane również pod koniec lipca.
Pobrane próbki padłych ryb zostały wysłane do badania, jednak pierwsze oględziny wskazują, że prawdopodobnie przebywały w wodzie od kilku dni i przypłynęły z Czech.
Jak dodał wojewoda, polskie służby zarządzania kryzysowego wysłały zapytanie do strony czeskiej w tej sprawie.
To drugi przypadek pojawienia się śniętych ryb w tym miejscu. Były obserwowane również pod koniec lipca.

Radio Szczecin