Kolejna prowokacja Łukaszenki. Polski dezerter Emil Czeczko został patronem ulicy w Grodnie, przy której znajduje się polski konsulat - podał portal Telewizji Biełsat.
Władze miasta nazwały tak niewielki przejazd pomiędzy ulicami Budzionnego i Orzeszkowej, który biegnie przez podwórko konsulatu. Nie można tędy przejechać, bo drogę zagradzają szlabany.
Czeczko służył w 11. Pułku Artylerii Mazurskiej, który w czasie kryzysu migracyjnego strzegł granicy z Białorusią. Uciekł w grudniu 2021 roku na stronę białoruską. Jego kłamstwa o rzekomych masowych egzekucjach setek imigrantów oraz pomagających im aktywistów zostały wykorzystane przez białoruską i rosyjską propagandę. Jego publiczna kariera na Białorusi nie trwała długo - 17 marca 2022 roku znaleziono go powieszonego w mieszkaniu w Mińsku.
Czeczko służył w 11. Pułku Artylerii Mazurskiej, który w czasie kryzysu migracyjnego strzegł granicy z Białorusią. Uciekł w grudniu 2021 roku na stronę białoruską. Jego kłamstwa o rzekomych masowych egzekucjach setek imigrantów oraz pomagających im aktywistów zostały wykorzystane przez białoruską i rosyjską propagandę. Jego publiczna kariera na Białorusi nie trwała długo - 17 marca 2022 roku znaleziono go powieszonego w mieszkaniu w Mińsku.

Radio Szczecin