Trwa ostatni wolny weekend przed nowym rokiem szkolnym. Część uczniów i nauczycieli z białostockich szkół nie może się doczekać pierwszego dzwonka, inni z kolei niechętnie podchodzą do powrotu do szkolnych ław.
- Jeszcze by się przydało z miesiąc. Ostatnia klasa będzie, piąta klasa technikum, skończyć i do pracy. - Do trzeciej klasy technikum idę i będzie co robić. Plusy szkoły to na pewno koledzy, minusy to wstawanie - mówią uczniowie.
Nauczyciel też czeka na ten pierwszy dzwonek.
Będzie się wstawało, tego mi się nie chce, nie ukrywam, ale z drugiej strony teraz dostanę pierwszą klasę. Jestem naprawdę taka pełna ciekawości, jak to będzie, jakie to będą dzieci. Także naprawdę czekam. Odliczam dni do tego pierwszego dzwonka - mówi nauczycielka.
A czy udało się wypocząć w wakacje?
Bardzo, trochę chce się wrócić do szkoły, poznać nowych ludzi. Myślę, że będzie fajnie - mówi uczennica.
Nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek.
Nauczyciel też czeka na ten pierwszy dzwonek.
Będzie się wstawało, tego mi się nie chce, nie ukrywam, ale z drugiej strony teraz dostanę pierwszą klasę. Jestem naprawdę taka pełna ciekawości, jak to będzie, jakie to będą dzieci. Także naprawdę czekam. Odliczam dni do tego pierwszego dzwonka - mówi nauczycielka.
A czy udało się wypocząć w wakacje?
Bardzo, trochę chce się wrócić do szkoły, poznać nowych ludzi. Myślę, że będzie fajnie - mówi uczennica.
Nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek.

Radio Szczecin