Synoptycy zapowiadają pogodny i dość ciepły tydzień. Nie wykluczają także powrotu upałów.
Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała, że w najbliższych dniach nad Polską rozbuduje się układ wysokiego ciśnienia.
- To zapewni nam dużo pogodnego, słonecznego nieba, brak opadów i brak znaczących groźnych zjawisk. Temperatura maksymalna w dzień, w poniedziałek, we wtorek i w środę wyniesie od 22 do 24 stopni. Lokalnie na zachodzie nawet 25. Natomiast w kolejnych dniach czwartek, piątek, sobota, temperatura stopniowo będzie coraz wyższa i miejscami wyniesie nawet do 30 stopni - mówi Łapińska.
Synoptycy informują także, że prognozy długoterminowe nie wskazują, aby miała nadejść jesienna aura.
- To zapewni nam dużo pogodnego, słonecznego nieba, brak opadów i brak znaczących groźnych zjawisk. Temperatura maksymalna w dzień, w poniedziałek, we wtorek i w środę wyniesie od 22 do 24 stopni. Lokalnie na zachodzie nawet 25. Natomiast w kolejnych dniach czwartek, piątek, sobota, temperatura stopniowo będzie coraz wyższa i miejscami wyniesie nawet do 30 stopni - mówi Łapińska.
Synoptycy informują także, że prognozy długoterminowe nie wskazują, aby miała nadejść jesienna aura.

Radio Szczecin