Jedna osoba nie żyje, druga przebywa w szpitalu, po zawaleniu się balkonu na trzecim piętrze kamienicy w Sosnowcu. Nadzór budowlany wyłączył część obiektu z użytkowania, 21 osób zostało ewakuowanych.
Stan drugiej z poszkodowanych osób jest ciężki, ale stabilny - poinformował rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary Tomasz Świerkot.
Jak zaznaczył Rafał Łysy rzecznik prasowy sosnowieckiego ratusza, stan własnościowy kamienicy, w której urwał się balkon, jest nieustalony - formalnie budynek nie ma właściciela. Jest zarządzany przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych.
Nadzór budowlany sprawdza czy budynek będzie dopuszczony do dalszej eksploatacji. Na miejsce podstawiony został autobus dla mieszkańców, miasto zadeklarowało również, że zadba o noclegi dla osób, które będą takiej pomocy potrzebować.
Jak zaznaczył Rafał Łysy rzecznik prasowy sosnowieckiego ratusza, stan własnościowy kamienicy, w której urwał się balkon, jest nieustalony - formalnie budynek nie ma właściciela. Jest zarządzany przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych.
Nadzór budowlany sprawdza czy budynek będzie dopuszczony do dalszej eksploatacji. Na miejsce podstawiony został autobus dla mieszkańców, miasto zadeklarowało również, że zadba o noclegi dla osób, które będą takiej pomocy potrzebować.

Radio Szczecin