Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński spotkał się z nowym dyrektorem wykonawczym Frontexu Hansem Leijtensem.
Spotkanie dotyczyło aktualnych wyzwań związanych z presją migracyjną, instrumentalizacją migracji, a także agresją Rosji na Ukrainę, które stanowią zagrożenie dla państw Unii Europejskiej.
"Podczas rozmowy położono wyraźny nacisk na kwestie bezpieczeństwa" - czytamy we wpisie MSWiA w mediach społecznościowych.
Hans Leijtens pełni funkcję dyrektora wykonawczego Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej od marca tego roku. Wcześniej był członkiem zarządu.
"Podczas rozmowy położono wyraźny nacisk na kwestie bezpieczeństwa" - czytamy we wpisie MSWiA w mediach społecznościowych.
Hans Leijtens pełni funkcję dyrektora wykonawczego Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej od marca tego roku. Wcześniej był członkiem zarządu.

Radio Szczecin