Dziennik regionalny "Gazeta Krakowska" donosi, że w starorzeczu Wisły w Podgórkach Tynieckich pojawiły się dziesiątki śniętych ryb. Są to głównie sandacze.
Dziennik pisze, że o sprawie poinformował strażnik rzek organizacji ekologicznej WWF Paweł Chodkiewicz. Ekolog przekazał, że w starorzeczu Wisły od kilku tygodni kwitną sinice - niektóre z nich mogą produkować toksyny.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał próbki wody do badania, by wyjaśnić przyczynę padnięcia ryb.
"Gazeta Krakowska" przypomina, że jest to kolejny przypadek śnięcia ryb w Krakowie w ostatnich miesiącach. W lipcu z krakowskiej rzeki Wilga wyłowiono 60 kilogramów głównie kleni oraz boleni. Do ich śnięcia przyczyniły się między innymi trafiające do rzeki ścieki oraz wysokie zasolenie wody.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał próbki wody do badania, by wyjaśnić przyczynę padnięcia ryb.
"Gazeta Krakowska" przypomina, że jest to kolejny przypadek śnięcia ryb w Krakowie w ostatnich miesiącach. W lipcu z krakowskiej rzeki Wilga wyłowiono 60 kilogramów głównie kleni oraz boleni. Do ich śnięcia przyczyniły się między innymi trafiające do rzeki ścieki oraz wysokie zasolenie wody.

Radio Szczecin