Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę ramową na pozyskanie 486 wyrzutni rakietowych HIMARS. Szef resortu obrony narodowej zapowiedział, że rozpoczęcie dostaw przewidywane jest od roku 2026.
- Razem z zamówionymi w 2018 roku 18 wyrzutniami - Wojsko Polskie będzie dysponowało 500 wyrzutniami HIMARS - mówi Błaszczak.
Przedmiotem umowy ramowej, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa - Agencją Uzbrojenia a Rządem USA, jest dostawa wyrzutni na potrzeby 27 dywizjonów artylerii rakietowej systemu HOMAR-A, a także pakietów logistycznego i szkoleniowego.
Strona amerykańska zapewni również wsparcie techniczne. Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie dostaw przewidywane jest od 2026 roku. Także w ciągu dwóch lat nastąpi integracja sprzętu do polskiego systemu.
Przedmiotem umowy ramowej, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa - Agencją Uzbrojenia a Rządem USA, jest dostawa wyrzutni na potrzeby 27 dywizjonów artylerii rakietowej systemu HOMAR-A, a także pakietów logistycznego i szkoleniowego.
Strona amerykańska zapewni również wsparcie techniczne. Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie dostaw przewidywane jest od 2026 roku. Także w ciągu dwóch lat nastąpi integracja sprzętu do polskiego systemu.

Radio Szczecin