Prezydent Andrzej Duda spotka się w niedzielę z Polakami mieszkającymi w Nowym Jorku. To jeden z pierwszych punktów wizyty polskiego przywódcy w Stanach Zjednoczonych.
Polski prezydent pojedzie po południu polskiego czasu do New Jersey. W rocznicę napaści Sowietów na Polskę w 1939 roku Andrzej Duda złoży kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim.
Tam pochylili głowę w pamięci nad naszymi poległymi żołnierzami i wszystkimi, którzy zginęli na Wschodzie i cierpieli - mówił prezydent.
Andrzejowi Dudzie w uroczystości będą towarzyszyli przedstawiciele nowojorskiej Polonii. Z Polakami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych, głównie w rejonie Nowego Jorku, prezydent spotka się w jednej ze szkół na Queensie. Do takich spotkań dochodzi każdego roku, kiedy prezydent jesienią odwiedza Stany Zjednoczone.
Głównym celem wizyty polskiego prezydenta w USA jest udział w dorocznej sesji ONZ. Andrzej Duda zabierze głos w trakcie debaty generalnej i weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ i w szczycie zrównoważonego rozwoju.
Tam pochylili głowę w pamięci nad naszymi poległymi żołnierzami i wszystkimi, którzy zginęli na Wschodzie i cierpieli - mówił prezydent.
Andrzejowi Dudzie w uroczystości będą towarzyszyli przedstawiciele nowojorskiej Polonii. Z Polakami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych, głównie w rejonie Nowego Jorku, prezydent spotka się w jednej ze szkół na Queensie. Do takich spotkań dochodzi każdego roku, kiedy prezydent jesienią odwiedza Stany Zjednoczone.
Głównym celem wizyty polskiego prezydenta w USA jest udział w dorocznej sesji ONZ. Andrzej Duda zabierze głos w trakcie debaty generalnej i weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ i w szczycie zrównoważonego rozwoju.

Radio Szczecin