Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

źródło: https://www.gov.pl
źródło: https://www.gov.pl
Jedna z agend ONZ częściowo przenosi się do Warszawy. Chodzi o UNOPS, czyli komórkę odpowiadającą za zarządzanie projektami, finansami oraz budowę infrastruktury. Będzie ona kierować przyszłą odbudową Ukrainy po zakończeniu wojny z Rosją.
Umowę w tej sprawie podpisali w Nowym Jorku przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz ONZ. Na jej mocy do Warszawy trafi część personelu Narodów Zjednoczonych z Kopenhagi.

Doradca polskiego prezydenta, minister Marcin Przydacz mówił dziennikarzom w Nowym Jorku, że może to przełożyć się na zyski dla polskich przedsiębiorstw.

- Mamy nadzieję, że w tych przetargach polskie przedsiębiorstwa będą brały udział, aby móc maksymalizować zyski poprzez współpracę z ONZ - dodał.

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę wiele agend ONZ zwiększyło swoją obecność w Polsce. To właśnie przez Polskę wiedzie teraz główny szlak dostaw broni oraz innej pomocy na Ukrainę. Wiele organizacji międzynarodowych właśnie z Polski prowadzi teraz akcje pomocowe dla Ukraińców.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty