Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/
Reklama
argum.eu

Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Papież Franciszek. Fot. pixabay.com / Annett_Klingner (CC0 domena publiczna)
Papież Franciszek powiedział, że Morze Śródziemne powinno być „laboratorium pokoju”, ale stało się „morzem śmierci”. Ojciec święty mówił o tym w drugim dniu swojej wizyty w Marsylii, podczas końcowej sesji trzecich "Spotkań śródziemnomorskich”.
Papież oświadczył, że potrzebny jest wstrząs sumienia w sprawie przyjmowania migrantów w Europie. Migracja jest głównym tematem wizyty Franciszka we Francji.

W swym przemówieniu papież podkreślił, że Marsylia to miejsce, które od wieków ma kosmopolityczny, wieloetniczny i wielokulturowy charakter. Franciszek nazwał Morze Śródziemne kolebką cywilizacji, które koncentruje obecnie wyzwania całego świata. Wezwał uczestników spotkania do rozwijania „myśli wspólnotowej”, tak, aby ten region stał się „laboratorium pokoju”. „Jak bardzo jej potrzebujemy w obecnym momencie, w którym staromodne i wojownicze nacjonalizmy chcą zniweczyć marzenie o wspólnocie narodów" - mówił Franciszek. "Ale - pamiętajmy - za pomocą broni prowadzi się wojnę, a nie pokój, a żądza władzy powoduje powrót do przeszłości, a nie budowanie przyszłości” - powiedział papież.

W ”Spotkaniach śródziemnomorskich” uczestniczyli w minionym tygodniu przedstawiciele świata polityki, młodzież i reprezentanci religii z całego regionu Morza Śródziemnego. Spotkania były poświęcone wyzwaniom politycznym, społecznym i ekologicznym regionu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty