Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Materiały organizatora.
Materiały organizatora.
Grand Prix 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał film "Kos" w reżyserii Pawła Maślony. Film o Tadeuszu Kościuszce nagrodzony został za charakteryzację i montaż. Robert Więckiewcz za kreację w filmie Maślony, otrzymał nagrodę nagrodę za drugoplanową rolę męską. Film "Kos" otrzymał też nagrodę dziennikarzy akredytowanych na Festiwalu. Srebrne Lwy jury pod przewodnictwem reżysera Filipa Bajona przyznało filmowi "Imago" w reżyserii Olgi Chajdas.
Nagrodę specjalną jury, za unikalną formę, przyznało filmowi "Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ta malarska adaptacja powieści Władysława Reymonta otrzymała też nagrodę publiczności.

Za najlepszą reżyserię nagrodę otrzymał Jan Holoubek, który wyreżyserował film "Doppelgänger. Sobowtór". Film opowiadający historię szpiega komunistycznych służb PRLu działającego w Strasburgu nagrodzony został także za: kostiumy, scenografię. Za zdjęcia do tego filmu nagrodę otrzymał Bartłomiej Kaczmarek. Tomasz Schuchardt, za kreację w filmie Holoubka otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską.

Za najlepszą główną rolę kobiecą nagrodę otrzymała Lena Góra za rolę w filmie "Imago".

Za najlepszą główną rolę męską nagrodę otrzymał Artur Paczesny za rolę w filmie "Tyle co nic" w reżyserii Grzegorza. Dębowskiego. Grzegorz Dębowski nagrodzony został także Złotym pazurem - nagrodą za "inne spojrzenie", za najlepszy scenariusz i debiut reżyserski. Za drugoplanową rolę kobiecą w tym filmie otrzymała Agnieszka Kwietniewska.

Za debiut aktorski nagrodzona została Paulina Pytlak za rolę w filmie "Święto ognia" w reżyserii Kingi Dębskiej, zaś Kinga Preis za kreację w tym filmie otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą.

Z kolei za dźwięk nagrodzony został film Doroty Kędzierzawskiej "Sny pełne dymu".

Za najlepszą muzykę nagrodę otrzymał Andrzej Smolik, który stworzył muzykę do filmu "Imago".

Platynowe Lwy, nagrodę za całokształt twórczości odebrał, scenograf Allan Starski.
Relacja Witolda Banacha [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty