Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / stayerimpact (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / stayerimpact (CC0 domena publiczna)
Naukowcy z japońskiego start-upu opracowują pierwszy na świecie lek na porost zębów. Ma on zostać wprowadzony na rynek około 2030 roku. Zespół naukowców stworzył preparat będący przeciwciałem, które hamuje białko wstrzymujące wzrost zębów.
W 2018 roku zespół podał lek fretkom, które mają zęby mleczne i stałe, podobne do ludzkich. Po podaniu leku zwierzętom wyrosły nowe zęby. W 2025 roku naukowcy planują rozszerzyć swoje badania o grupę dzieci w wieku od 2 do 6 lat z anodoncją, które rodzą się bez niektórych lub wszystkich zębów stałych.

Dzieciom zostanie wstrzyknięta jedna dawka w celu wywołania wzrostu zębów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty