Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu

Ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje o solidarność i wsparcie dla kobiet w ciąży oraz ich dzieci - przed i po ich urodzeniu.
To reakcja na - jej zdaniem - brutalną kampanię wyborczą niektórych ugrupowań politycznych przeciwko życiu i macierzyństwu.

Wiceprezes Federacji ksiądz Tomasz Kancelarczyk mówi, że dostęp do aborcji cofa nas do lat 1956-1993, gdy dokonywano od 120 do 500 tysięcy zabiegów przerywania ciąży rocznie.

"Twórzmy społeczeństwo solidarne, pomagające, które wspiera najbardziej potrzebujących i najsłabszych. Każdą brzemienną matkę i jej poczęte dziecko w sytuacji kryzysowej otaczajmy opieką i troską!" - apeluje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Zwraca się do wszystkich o zaniechanie propagowania rozwiązań, które są niebezpieczne dla kobiet i ich nienarodzonych dzieci oraz uderzają w podstawy godności człowieka i jego praw, a pośrednio w całe społeczeństwo.

"Szanujmy polski dorobek ostatnich 30 lat w zakresie ochrony matki oraz dziecka w prenatalnej fazie życia!" - apelują obrońcy życia zrzeszeni w PFROŻ.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty