Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
https://moremadam.pl/
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych poinformował, że ubiegłej doby obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 31 dronów bojowych wystrzelonych przez Rosjan w kierunku ukraińskich miast. Ośmiu dronów nie udało się zestrzelić.
Ponadto wojska rosyjskie przeprowadziły dwa ataki rakietowe, 57 nalotów i ponad 50 uderzeń artyleryjskich, zarówno na pozycje wojsk ukraińskich, jak i na ukraińskie miasta. Wskutek tych ataków zniszczone zostały prywatne budynki mieszkalne, szpital cywilny, dwa budynki należące do cywilnych firm oraz elementy infrastruktury krytycznej. Są ranni i zabici.

Siły ukraińskie nadal prowadzą działania obronne na wschodniej i południowej Ukrainie oraz operacje ofensywne w kierunku Melitopola i Bachmutu stopniowo wyzwalając okupowane terytoria.

W najbliższym czasie Rosjanie mogą zakupić od Iranu rakiety balistyczne. Tak twierdzą analitycy z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną. Teheran obecnie dostarcza już Moskwie drony-kamikadze Shahed, a także części do ich montażu. W nocy Rosja dokonała zmasowanego ataku za pomocą tych bezzałogowców.

Informacje o możliwym zakupie przez Rosję irańskich rakiet balistycznych pojawiały się już kilkukrotnie. Jednak obecnie, jak wskazuje Instytut Badań nad Wojną, będzie to prawdopodobne, bowiem w połowie października kończy się obowiązywanie wydanej przez ONZ rezolucji ograniczającej rozpowszechnianie takiej broni. Według Instytutu, Rosjanie chcą zakupić od Iranu rakiety Fateh-110 oraz Zolfagar o zasięgu ponad 300 km.

Tymczasem Rosjanie już od ponad roku atakują Ukrainę za pomocą irańskich dronów Shahed. Wypuścili ich już około 2 tysięcy. Głównie na obiekty cywilne i infrastrukturę w głębi kraju. Atakowali także w ostatnich godzinach. W nocy ukraińska obrona zestrzeliła 34 z 44 wypuszczonych przez Rosjan Shahedów.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty