Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zatrzymano dwóch mężczyzn, podejrzewanych o napad na stację benzynową w Lublinie - okazało się, że jeden ze sprawców to pracownik tej stacji.
Do napadu doszło rano 18 września. Do stacji benzynowej przy ulicy Wojciechowskiej wszedł zamaskowany sprawca. Trzymając w ręku przedmiot przypominający broń zażądał wydania gotówki, z którą oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawca miał posługiwać się obcym językiem.

Jak ustalili policjanci, 28-latek z powiatu kraśnickiego przywiózł samochodem w rejon stacji 28-latka narodowości ukraińskiej, a następnie po napadzie miał go odebrać. Później mężczyźni podzielili się zrabowaną gotówką. Mieszkaniec powiatu kraśnickiego był pracownikiem stacji i został zatrzymany w pracy. Z kolei drugi 28-latek został zatrzymany w Warszawie.

W miejscu zamieszkania Ukraińca znaleziono kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znaleziono też torbę, w której znajdowały się m.in. przedmiot przypominający broń, kilkaset złotych, pałka teleskopowa, młotek i rękawiczki.

Obaj 28-latkowie już usłyszeli prokuratorskie zarzuty i trafili na trzy miesiące do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym, taki czyn zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty