Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/pisorgpl
Fot. twitter.com/pisorgpl
Polska nie zgodzi się na proponowane w Unii Europejskiej rozwiązania odnośnie do relokacji nielegalnych imigrantów - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Dodał, że dłuższego czasu, to właśnie Niemcy informowały o tworzących się nielegalnych szlakach migracyjnych z południa Europy. - Od samego początku podkreślaliśmy, że sposobem na to, aby tego typu sytuacji nie było jest przede wszystkim wzmocnienie południowych granic Unii Europejskiej, czyli powodu dla którego dzieje się tak, a nie inaczej. W ostatnich dniach zostały zidentyfikowane sytuacje, w których faktycznie pojawił się wzmożony ruch z południa Europy. Podjęliśmy decyzję, aby wzmocnić polską granicę - powiedział Müller.

Piotr Müller dodał, że w tej chwili Polska zwiększy kontrole na granicy ze Słowacją. Zaznaczył, że są one tymczasowe i zgodne z przepisami Schengen, by zatrzymać szlak migracyjny. - Jeżeli zostanie przyjęty mechanizm przymusowej relokacji polegający na tym, że każde państwo Unii Europejskiej będzie musiało przyjąć określoną liczbę nielegalnych imigrantów, to jak państwo myślą, czy przemytnicy, którzy realizują ten przemyt z Afryki czy z Azji, będą zachęceni do tego, żeby przyjeżdżały kolejne osoby do Europy, czy będą zniechęcone. Oczywiście, że będą zachęcone, bo to będzie oznaczało, że każda z tych osób, która nielegalnie przyjedzie do Unii Europejskiej, będzie miała zapewnioną opiekę. To otwarcie korytarza migracyjnego na kolejne lata.

W sprawie przyjęcia nielegalnych migrantów Polacy będą mogli wypowiedzieć się w referendum, które odbędzie się 15 października.
Polska nie zgodzi się na proponowane w Unii Europejskiej rozwiązania odnośnie do relokacji nielegalnych imigrantów - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Müller dodał, że w tej chwili Polska zwiększy kontrole na granicy ze Słowacją. Zaznaczył, że są one tymczasowe i zgodne z przepisami Schengen, by zatrzymać szlak migracyjny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty