Dziewięć osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP w śledztwie dotyczącym gangu produkującego środki dopingujące. Zlikwidowano fabrykę sterydów, trzy magazyny i przejęto 300 tysięcy nielegalnych środków medycznych.
Gang produkował środki dopingujące, z substancji sprowadzanych z Azji. Anaboliki sprzedawano przez internet, ale też rozprowadzano w klubach fitness i siłowniach w województwie łódzkim.
Zatrzymani usłyszeli łącznie 19 zarzutów. Chodzi o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wytwarzania i sfałszowanych produktów leczniczych zawierających substancje zabronione w związku ze zwalczaniem dopingu w sporcie, ale też przechowywania i ich sprzedaży. Dwóm osobom postawiono też zarzuty prania pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia.
W śledztwie nadzorowanym przez wielkopolski wydział Prokuratury Krajowej zlikwidowano fabrykę anabolików wyposażoną w dwie maszyny do wytwarzania tabletek, trzy wirówki i aplikator do ampułek, wszystkie warte 200 tysięcy złotych. W trzech magazynach policjanci zabezpieczyli 185 kartonów z ampułkami i tabletkami - łącznie około 300 tysięcy nielegalnych substancji. Przejęty towar oszacowano na 3 miliony 900 tysięcy złotych.Zatrzymanie 9⃣ osób, likwidacja fabryki sterydów, 3⃣ magazynów i przejęcie około 3⃣0⃣0⃣ tys. nielegalnych produktów medycznych i różnych surowców służących do produkcji, to efekt wspólnych działań @CBSPolicji, @PK_GOV_PL i @POLADA_official 💪
— Centralne Biuro Śledcze Policji (@CBSPolicji) October 9, 2023
➡️https://t.co/EI43EJ0P4z pic.twitter.com/TCc8ZFL5NF
Zatrzymani usłyszeli łącznie 19 zarzutów. Chodzi o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wytwarzania i sfałszowanych produktów leczniczych zawierających substancje zabronione w związku ze zwalczaniem dopingu w sporcie, ale też przechowywania i ich sprzedaży. Dwóm osobom postawiono też zarzuty prania pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Radio Szczecin