Wczoraj polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 125 osób - poinformowała Straż Graniczna.
W rejonie działania placówki w Białowieży 30 osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Leśna Prawa. 15 osób na widok polskich patroli zawróciły na Białoruś, zatrzymano natomiast obywateli Konga, Syrii, Somalii, Sudanu i Jemenu.
Ponadto, na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce, polskie patrole obrzucono kamieniami po tym, jak udaremniły grupie osób próbę przedostania się z Białorusi do Polski.W dn.08.10 do🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾125 cudzoziemców.#PSGBiałowieża 30 osób nielegalnie przeprawiło się przez #LeśnaPrawa w tym 15 osób na widok patroli🇵🇱zawróciło na🇧🇾,natomiast zatrzymano ob.Konga, Syrii, Somalii, Sudanu i Jemenu.
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October 9, 2023
1/2⬇️ pic.twitter.com/zU1DBF35pG

Radio Szczecin