Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w Stanach Zjednoczonych - ugrupowanie to zgromadziło 40 procent głosów, drugie miejsce dla KO - 35,6 procent.
Dla Polonii udział w głosowaniu to patriotyczny obowiązek, ale także święto demokracji. Amerykańskie komisje nie miały tez problemów z policzeniem wszystkich głosów. W Chicago jest reporter Radia Szczecin, Jan Pachlowski, który przyglądał się głosowaniu.
W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Ameryce Łacińskiej głosowanie zawsze odbywa się dzień wcześniej. To ze względu na różnicę czasową i aby wyniki dotarły do Polski na czas.
Łącznie do wyborów zgłosiło się tutaj blisko 50 tysięcy Polonusów, ostatecznie oddano 44 tysiące głosów. Tutejsze komisje bardzo dobrze zostały przygotowane do obsługi wyborów i nawet w miejscach, gdzie zarejestrowało się ponad 2 tysiące osób nie było problemów z policzeniem głosów.
- Komisja w Lombard jest trzecią co do wielkości komisją w aglomeracji chicagowskiej. Głosowanie przebiegło bez problemów. Liczenie nie zajęło nam dużo czasu. Baliśmy się tego wcześniej. Przeliczyliśmy głosy w ciągu 9 godzin. Wszystko poszło sprawnie i bez kłopotów - mówi Dariusz Szuber z lokalu z podchicagowskej miejscowości Lombard.
W Stanach Zjednoczonych pracowały 52 komisje wyborcze.
W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Ameryce Łacińskiej głosowanie zawsze odbywa się dzień wcześniej. To ze względu na różnicę czasową i aby wyniki dotarły do Polski na czas.
Łącznie do wyborów zgłosiło się tutaj blisko 50 tysięcy Polonusów, ostatecznie oddano 44 tysiące głosów. Tutejsze komisje bardzo dobrze zostały przygotowane do obsługi wyborów i nawet w miejscach, gdzie zarejestrowało się ponad 2 tysiące osób nie było problemów z policzeniem głosów.
- Komisja w Lombard jest trzecią co do wielkości komisją w aglomeracji chicagowskiej. Głosowanie przebiegło bez problemów. Liczenie nie zajęło nam dużo czasu. Baliśmy się tego wcześniej. Przeliczyliśmy głosy w ciągu 9 godzin. Wszystko poszło sprawnie i bez kłopotów - mówi Dariusz Szuber z lokalu z podchicagowskej miejscowości Lombard.
W Stanach Zjednoczonych pracowały 52 komisje wyborcze.

Radio Szczecin