W bazylice watykańskiej odbyła się uroczysta msza dziękczynna w 45. rocznicę wyboru Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej prezydent Andrzej Duda, Pierwsza Dama, wielu biskupów i kardynałów.
Podczas mszy śpiewał zespół "Mazowsze". Nabożeństwu przewodniczył stojący na czele Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Powiedział, że Jan Paweł II łączył w sobie wiele charyzmatów i wyjątkowych przymiotów serca, umysłu i woli.
- Dzisiaj dziękujemy Bogu w Trójcy jedynemu za tego wielkiego pasterza ludu Bożego. Stał się sumieniem ówczesnego świata. Stał się wielkim darem Boga dla Polski, Europy, świata i Kościoła - mówił.
Homilię wygłosił kard. Grzegorz Ryś. Powiedział, że św. Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i pojednania. Nawiązał do kampanii wyborczej w Polsce. Zaapelował, by w imię orędzia Jana Pawła II wybaczać, a nie tkwić w agresji, nienawiści i w podziałach.
- Dzisiaj dziękujemy Bogu w Trójcy jedynemu za tego wielkiego pasterza ludu Bożego. Stał się sumieniem ówczesnego świata. Stał się wielkim darem Boga dla Polski, Europy, świata i Kościoła - mówił.
Homilię wygłosił kard. Grzegorz Ryś. Powiedział, że św. Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i pojednania. Nawiązał do kampanii wyborczej w Polsce. Zaapelował, by w imię orędzia Jana Pawła II wybaczać, a nie tkwić w agresji, nienawiści i w podziałach.

Radio Szczecin