Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Każdego roku w Polsce wyrzuca się 4 miliony 800 tysięcy ton żywności. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Każdego roku w Polsce wyrzuca się 4 miliony 800 tysięcy ton żywności. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad połowa Polaków marnuje jedzenie w swoich domach - wynika z raportu Banków Żywności.
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji Federacja Polskich Banków Żywności przygotowała raport zawierający statystyki oraz badania na temat marnowania żywności w Polsce. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dużą skalę wyrzucania jedzenia oraz mobilizacja do zmiany dotychczasowych postaw.

Jak powiedział dyrektor Banków Żywności, Norbert Konarzewski - wyrzucamy, bo kupujemy za dużo.

- Ponad połowa badanych stwierdziła, że przyczyną jest przegapienie terminów ważności. Co czwarty przyznał, że niewłaściwe przechowywanie żywności czy też zbyt duże zakupy, ale również niesmaczne produkty są przyczyną tego, że żywność nie została spożyta - powiedział.

Najczęściej do koszy trafiają pieczywo, owoce, warzywa i wędliny.

Każdego roku w Polsce wyrzuca się 4 miliony 800 tysięcy ton żywności. Konsumenci są odpowiedzialni za 60 procent tej liczby.
- Ponad połowa badanych stwierdziła, że przyczyną jest przegapienie terminów ważności. Co czwarty przyznał, że niewłaściwe przechowywanie żywności czy też zbyt duże zakupy, ale również niesmaczne produkty są przyczyną tego, że żywność nie została spożyta - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty