We wtorek polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 41 osób - poinformowała Straż Graniczna.
Byli to między innymi obywatele Iranu, Syrii i Iraku. Na widok polskich patroli 13 osób zawróciło na Białoruś.
Ponadto na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce Ukrainiec przyjechał po odbiór pięciu obywateli Afganistanu, a w okolicach Białowieży inny Ukrainiec przewoził trzech obywateli Jemenu.W dn.17.10 do 🇵🇱 próbowało nielegalnie przedostać się z 🇧🇾 41 os. https://t.co/0z0iwvjWyT. ob.Iranu,Syrii,Iraku
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October 18, 2023
na widok 🇵🇱 patroli 13 osób zawróciło na 🇧🇾 .
#PSGNarewka ob. Ukrainy przyjechał po odbiór 5 ob. Afganistanu.#PSGBiałowieża ob. Ukrainy przewoził 3 ob. Jemenu. pic.twitter.com/ffwNn793TM

Radio Szczecin