Już nie w Gdańsku, a w Szczecinie odbywa się pierwszy etap rekrutacji do Straży Granicznej.
To znaczne ułatwienie dla kandydatów do tej służby - mówi komendant placówki Straży Granicznej w Szczecinie podpułkownik Zbigniew Pałka.
- Od października rozpoczynamy rekrutację pierwszego etapu w oparciu o placówkę Straży Granicznej w Szczecinie. U nas będzie można złożyć aplikację o przyjęcie, ale również odbędzie się rozmowa. W pierwszym etapie odbędzie się rozmowa z psychologiem oraz badanie poligraficzne. W przeciągu kwartału jesteśmy w stanie przyjąć nowego funkcjonariusza - podkreśla Pałka.
Aby podjąć służbę w Straży Granicznej należy posiadać obywatelstwo polskie, a do tego być osobą niekaraną z co najmniej średnim wykształceniem. Obecnie placówka w Szczecinie posiada kilkadziesiąt wakatów z podstawowym wynagrodzeniem około pięciu tysięcy złotych miesięcznie.
- Od października rozpoczynamy rekrutację pierwszego etapu w oparciu o placówkę Straży Granicznej w Szczecinie. U nas będzie można złożyć aplikację o przyjęcie, ale również odbędzie się rozmowa. W pierwszym etapie odbędzie się rozmowa z psychologiem oraz badanie poligraficzne. W przeciągu kwartału jesteśmy w stanie przyjąć nowego funkcjonariusza - podkreśla Pałka.
Aby podjąć służbę w Straży Granicznej należy posiadać obywatelstwo polskie, a do tego być osobą niekaraną z co najmniej średnim wykształceniem. Obecnie placówka w Szczecinie posiada kilkadziesiąt wakatów z podstawowym wynagrodzeniem około pięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Radio Szczecin