W obwodzie grodzieńskim na Białorusi rozpoczęły się ćwiczenia armii białoruskiej. Jednostki zmotoryzowane trenują razem z lotnictwem szturmowym i śmigłowcami na poligonie Gożski w pobliżu granicy z Polską.
Plan ćwiczeń przewiduje "wyjście na linię obrony w celu odparcia natarcia przeciwnika". Działania wojsk obserwuje sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi generał Aleksander Wolfowicz.
Po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na dużą skalę na Ukrainie białoruskie siły zbrojne i oddziały specjalne regularnie prowadzą ćwiczenia, niekiedy razem z jednostkami armii rosyjskiej oraz z udziałem najemników rosyjskiej Grupy Wagnera. Wojskowi ćwiczą działania zaczepne w warunkach współczesnej wojny lub po wprowadzeniu stanu wojennego.
Po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na dużą skalę na Ukrainie białoruskie siły zbrojne i oddziały specjalne regularnie prowadzą ćwiczenia, niekiedy razem z jednostkami armii rosyjskiej oraz z udziałem najemników rosyjskiej Grupy Wagnera. Wojskowi ćwiczą działania zaczepne w warunkach współczesnej wojny lub po wprowadzeniu stanu wojennego.

Radio Szczecin